Opublikowano Dodaj komentarz

Charakterystyka matek pszczelich

  1. Rasa: Kraińska, Linia: Prima (car prima)  Pszczoły charakteryzuje wysoka miodność i wykorzystanie pożytków w ciągu całego sezonu. Linia o bardzo dobrej dynamice rozwoju wiosennego, tworzy silne rodziny. Przy pożytkach wczesnych przejawia skłonność do ograniczania matek w czerwieniu. Pszczoły silnie trzymają się plastrów, są mało ruchliwe i bardzo łagodne. Nierojliwe, bardzo dobrze zimujące.

 

  1. Rasa: Kraińska, Linia: Marynka (car marynka) Selekcję tej linii rozpoczęto w 1993 roku. Materiałem wyjściowym było 9 linii krainki hodowanej wówczas w Polsce. Drogą krzyżowania linii i selekcji potomstwa osiągnięto znaczny postęp w zakresie cech użytkowych, szczególnie miodności. Badania morfologiczne wskazują na osiągnięcie znacznego wyrównania cech morfologicznych w obrębie selekcjonowanej populacji przy jednocześnie znacznej zmienności wewnątrz rojowej. Linia Marynka charakteryzuje się wysoką miodnością. Dobrze wykorzystuje pożytki zarówno wczesne jak i późne. Miód sklepi na sucho. Chętnie przechodzi do nadstawki. Bardzo dobrze zimuje i odznacza się dużą dynamiką rozwoju, jest przy tym nie rojna. Pszczoły są bardzo łagodne i dobrze trzymają się plastrów.

 

  1. Rasa: Kraińska, Linia: Sklenar

 

  1. Rasa: Kraińska, Linia: Peschetz
Opublikowano Dodaj komentarz

Zapisy na matki

Rozpoczynamy zapisy na matki pszczele w roku 2019 – rasa kraińska linie Marynka, Sklenar G10

Cena matki nieunasiennionej – 20,00 zł

Unasiennionej naturalnie – 60,00 zł

Wysyłka w dniach poniedziałek, wtorek, środa, czwartek – koszt wysyłki 22 zł lub 25 zł  (za pobraniem). Wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej, Pocztex24 z opcją ostrożnie.